Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Wtorek 23 Lipca 2019

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • WSAP
  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Turniej Tenisa Stołowego

Już po raz czwarty miłośnicy tenisa stołowego mogli zmierzyć swoje siły w rozgrywkach, które zostały zorganizowane w Olszewie- Borkach. Dwudniowy turniej odbywał się 25 i 26 lutego w tamtejszym Gimnazjum i zgromadził kilkadziesiąt uczestników, którzy mogli wystąpić w kategoriach szkoły podstawowe i gimnazja oraz OPEN. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, a zwycięzcy pamiątkowe puchary i statuetki. Nagrody przyznał między innymi starosta ostrołęcki.

 

Szkoły podstawowe chłopcy:

1. I miejsce - Krystian Kalinowski

2. II miejsce - Konrad Balcerzak

3. III miejsce - Zbigniew Chełstowski

4. Najlepszy zawodnik - Krystian Kalinowski

 

Gimnazja chłopcy:

1. I miejsce - Sebastian Kapelewski

2. II miejsce - Karol Żebrowski

3. III miejsce - Konrad Kosewski

4. Najlepszy zawodnik - Karol Żebrowski

Szkoły podstawowe i gimnazja dziewczęta:

1. I miejsce - Angelika Obrycka

2. II miejsce - Natalia Mocek

3. III miejsce - Natalia Białczak

4. Najlepsza zawodniczka - Angelika Obrycka

 

OPEN:

1. I miejsce - Klemendorf

2. II miejsce - Maciej Dobrowolski

3. III miejsce - Arkadiusz Olszewski

4. Najlepszy zawodnik - Sebastian Kapelewski

drukuj (Turniej Tenisa Stołowego)

Rozmawiali o programach pomocowych dla JBB

Programy pomocowe dla byłych pracowników Zakładów Przetwórstwa Mięsnego JBB w Łysych były tematem spotkania, które odbyło się 26 marca w Łysych. Okazję stanowiła konferencja podsumowująca projekt realizowany przez Łomżyńską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo- Technicznych NOT w Łomży. Na spotkaniu przedstawione zostały także programy przygotowane przez Powiat Ostrołęcki. Zaprezentował je starosta Stanisław Kubeł.

„Outplacement- monitorowany powrót do aktywności zawodowej”- to tytuł projektu, który od października 2009 r. realizował łomżyński NOT. Ze wsparcia w postaci szkoleń i dotacji na podjęcie działalności gospodarczej skorzystało 91 osób z województwa podlaskiego, w szczególności z powiatów: łomżyńskiego i kolneńskiego. Podsumowanie projektu odbyło się 26 marca w Łysych w obecności właściciela zakładu Józefa Bałdygi.

Konferencja była także okazją do zaprezentowania działań, na rzecz poszkodowanych, prowadzonych przez Powiat Ostrołęcki. Z uwagi na lokalizację zakładu, największą liczbę zatrudnionych w JBB stanowili mieszkańcy powiatu ostrołęckiego. W sumie różnymi formami wsparcia objęto kilkaset osób. Podczas spotkania starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł przedstawił trzy projekty. Dwa realizowane były przez tutejszy Powiatowy Urząd Pracy, jeden „Nowa perspektywa” przez Starostwo Powiatowe w Ostrołęce. Wszystkie działania, którymi objęci zostali uczestnicy projektów, zmierzały do łagodzenia skutków bezrobocia poprzez szybki powrót na rynek pracy.

W konferencji uczestniczyli: ks bp Stanisław Stefanek, wiceminister gospodarki, marszałkowie województwa mazowieckiego, dyrektorzy WUP w Warszawie, Olsztynie i Białymstoku oraz dyrektorzy PUP w Ostrołęce, Łomży i Kolnie.

Szkolenie dla pracowników gminnych

Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach- wdrażanie nowego systemu gospodarowania odpadami to temat szkolenia, które odbyło się dziś w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce. Uczestniczyli w nim pracownicy gmin z powiatów ostrołęckiego i ostrowskiego. Szkolenie dotyczyło między innymi zmian w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi, szacowania opłat za przyjęcie odpadów oraz tworzenia stacjonarnych punktów selektywnego odbierania odpadów. Zajęcia zorganizowała firma szkoleniowa Tarbonus z Krakowa. 

Nawigacja

Aktualności  / 2013 i starsze  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 55691 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki