Kalendarz

Wtorek 16 Stycznia 2018

Wyszukiwarka

Dbam o oddech - aktualności

Menu główne

Bannery

  • Facebook
  • -
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej GOOL CUP
2017.12.15
-

Zapraszamy na Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej GOOL CUP, który odbędzie się w dniach 16-17 grudnia br. Patronat nad imprezą objął Starosta Ostrołęcki.

Badanie pogłowia zwierząt gospodarskich
2017.12.06
Badanie pogłowia zwierząt gospodarskich

Główny Urząd Statystyczny informuje, że w dniach od 1 do 21 grudnia 2017 r. na terenie całego kraju wśród rolników prowadzących hodowlę zwierząt gospodarskich zostaną przeprowadzone badania.

Pierwsze badanie będzie dotyczyć pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej. Drugie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego.

Starostwo ma rzecznika prasowego
2017.06.07
Starostwo ma rzecznika prasowego
Od 1 czerwca funkcję tę sprawuje Magdalena Mrozek-Rawa.
Ostatnia akcja edukacyjna w ramach "Dbam o oddech"
2016.04.27
Ostatnia akcja edukacyjna w ramach "Dbam o oddech"
W dniu 26 kwietnia br. w Zespole Szkół Nr 1 w Goworowie odbyła się ostania akcja edukacyjna Projektu „DBAM O ODDECH – Profilaktyka chorób układu oddechowego w powiecie ostrołęckim”. Wzięło w niej udział ok. 180 uczniów, którzy mogli sę dowiedzieć o zagrożeniach wynikających z palenia tytoniu, zażywania substancji szkodliwych np. narkotyków i substancji psychotropowych czy niezdrowego odżywiania. Chętni mogli wziąć udział w quizach z wiedzy dotyczącej profilaktyki zdrowia i otrzymać nagrody w postaci piłek nożnych, kompletów do badmintona czy koszulek.
Edukacja w Kadzidle
2016.04.21
Edukacja w Kadzidle

Blisko 150 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kadzidle i Publicznego Gimnazjum w Kadzidle uczestniczyło w zajęciach edukacyjnych realizowanych w ramach projektu „Dbam o oddech- profilaktyka chorób układu oddechowego w powiecie ostrołęckim”. Warsztaty, które trwały 1, 5 godziny objęły tematy dotyczące zagrożeń wynikających z palenia tytoniu, niezdrowego odżywiania czy zażywania substancji szkodliwych.

Zajęcia edukacyjne o zdrowiu dla dzieci i młodzieży
2016.04.19
Zajęcia edukacyjne o zdrowiu dla dzieci i młodzieży
W ramach Projektu „DBAM O ODDECH – Profilaktyka chorób układu oddechowego w powiecie ostrołęckim” od marca realizowane są dodatkowe zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki chorób układu oddechowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu. Zajęcia w całości finansowane są z funduszy norweskich i budżetu państwa.
Sukces projektu "Dbam o oddech"
2016.04.05
Sukces projektu "Dbam o oddech"
31 marca w Ostrołęce odbyła się konferencja podsumowująca "Program promocji zdrowia i profilaktyki chorób układu oddechowego w powiecie ostrołęckim". W jedenastu gminach Powiatu blisko cztery i pół tysiąca osób skorzystało z badań przygotowanych w ramach projektu, przeprowadzono także osiem akcji edukacyjnych w zespołach szkół.
Zaproszenie na konferencję
2016.03.29
Zaproszenie na konferencję
Serdecznie zapraszamy na konferencję podsumowującą "Program promocji zdrowia i profilaktyki chorób układu oddechowego w powiecie ostrołęckim", która odbędzie się w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce, ul. Korczaka 73 w dniu 31 marca br.

Program konferencji:

12.30 - recepcja gości, kawa powitalna
13.00 - otwarcie konferencji - Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki
13.20 - wystąpienia
15.00 - lunch
15.30 - wystąpienia cd.
16.30 - podsumowanie, dyskusja
17.30 - zakończenie konferencji
Opinie mieszkańców powiatu ostrołęckiego dotyczące akcji profilaktycznych zorganizowanych w ramach projektu „Dbam o zdrowie, profilaktyka chorób układu oddechowego w powiecie ostrołęckim”.
2016.03.21
Opinie mieszkańców powiatu ostrołęckiego dotyczące akcji profilaktycznych zorganizowanych w ramach projektu „Dbam o zdrowie, profilaktyka chorób układu oddechowego w powiecie ostrołęckim”.
Rozmowy przeprowadzone były podczas spotkań profilaktycznych organizowanych w gminach powiatu oraz po przeprowadzonych badaniach. Projekt profilaktyki chorób układu oddechowego przewidywał organizację 22 spotkań, po 2 spotkania w każdej z gmin powiatu. Z badań skorzystało blisko 4,5 tys mieszkańców.
Dbam o oddech w Kadzidle
2016.03.09
Dbam o oddech w Kadzidle
Ostatnie z 22 spotkań w ramach akcji „Profilaktyka chorób układu oddechowego w powiecie ostrołęckim” odbyło się 6 marca w budynku Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle. Spotkanie było okazją do podziękowań wszystkim osobom zaangażowanym w projekt. W badaniach przeprowadzonych w Kadzidle wzięło udział 123 mieszkańców powiatu, na badania poszerzone skierowano 41 osób.

Nawigacja

Dbam o oddech - aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: promocja@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 2664 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby
w godzinach: 8:00 - 16:00
(od pn do pt)