Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Środa 21 Października 2020

Wyszukiwarka

Dbam o oddech - aktualności

Menu główne

Bannery

  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Konfederacja Barska na uroczystej sesji Rady Powiatu
2018.02.28
-

Wyjątkowy charakter i oprawę miała ostatnia sesja Rady Powiatu. Połączona była bowiem z konferencją poświęconą Konfederacji Barskiej, której 250. rocznica przypadła w tym roku na ostatni dzień lutego.

Moziem o Kurpiach po kurpsiosku - VII konkurs gadek kurpiowskich
2018.02.28
-

Osiemnaście gadek kurpiowskich, w trzech kategoriach wiekowych, wysłuchała komisja konkursowa w składzie: Zdzisław Frydrych (KTSK w Łysych) – przewodniczący, Adam Bakuła (etnograf) oraz Jan  Nalewajk Jan (poeta ludowy) 17 lutego  podczas VII konkursu „Moziem o Kurpiach po kurpsiosku”.

Zakazane piosenki zabrzmiały w gimnazjum w Nowej Wsi
2018.02.23
Zakazane piosenki zabrzmiały w gimnazjum w Nowej Wsi

W  Gimnazjum im. K.K.Baczyńskiego w Nowej Wsi 21 lutego odbył się V  Powiatowy  Przegląd Pieśni pt. „Zakazane piosenki” (z okresu okupowanej Warszawy).

Uroczystości w 250. rocznicę Konfederacji Barskiej: sesja, koncert i wystawa
2018.02.22
-

Sejm RP stosowną uchwałą zdecydował, że rok 2018 będzie rokiem Konfederacji Barskiej, której 250-lecie obchodzimy w lutym. Wpisując się w rocznicowe obchody,  starosta ostrołęcki i przewodniczący Rady Powiatu zapraszają 28 lutego na uroczystą sesję Rady Powiatu w Ostrołęce  poświęconą temu ważnemu w historii Polski wydarzeniu.

Karnawałowe harce na parkiecie księżniczek i superbohaterów
2018.02.13
Karnawałowe harce na parkiecie księżniczek i superbohaterów

Bal karnawałowy dla dzieci zorganizowała w minioną sobotę, 10 lutego, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Myszyńcu. Patronat nad imprezą objął  starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.

Sołtysi i liderzy z gmin powiatu ostrołęckiego szkolili się
2018.02.13
Sołtysi i liderzy z gmin powiatu ostrołęckiego szkolili się

Stowarzyszenie Aktywniejsi Razem oraz Starostwo Powiatowe w Ostrołęce  9 lutego zorganizowało „I Turniej, konferencja i szkolenie sołtysów, liderów i działaczy powiatu ostrołęckiego”.

Po raz trzynasty w Lelisie darli pierze
2018.02.12
Po raz trzynasty w Lelisie darli pierze

"Darcie Pierza" skupia pasjonatów kurpiowskiego folkloru, miłośników kultury, tradycji i obrzędów. Do Lelisa przybywają grupy z całego powiatu ostrołęckiego, w tym roku wyjątkowo przybyli też goście z sąsiedniego województwa, a także grupa sołtysów z Ukrainy, która zaprezentowała tamtejszy folklor.

Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych sportowców z regionu
2018.02.12
Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych sportowców z regionu

Nagrody i wyróżnienia trafiły do najlepszych sportowców z naszego regionu, trenerów i działaczy podczas Gali Sportowiec Roku 2017 w Regionie, organizowanej przez portal internetowy moja-ostroleka.pl.  Rozstrzygnięty został też plebiscyt na najpopularniejszego sportowca. 

Ponad 4 mln zł dla Powiatu Ostrołęckiego na przebudowę droggi Kadzidło-Łyse-Łączki
2018.02.08
Ponad 4 mln zł dla Powiatu Ostrołęckiego na przebudowę droggi Kadzidło-Łyse-Łączki

4,2 mln zł przeznaczy na rozbudowę i przebudowę drogi powiatowej Kadzidło-Łyse-Łączki Powiat Ostrołęcki.  Dofinansowanie z budżetu Mazowsza   w takiej wysokości otrzymał w ramach programu „Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu”.

Zapusty w Chudku, czyli jak się Kurpie bawią w ostatnie dni karnawału
2018.02.07
Fot. Tygodnik Ostrołęcki

Na Zapusty do Chudka zaprosiło  6 lutego Koło Gospodyń Wiejskich Chudkozionki i gmina Kadzidło. I około stu osób chętnie z tegoż zaproszenia skorzystało, głównie mieszkańcy gmin Kadzidło i Lelis. A także starosta Stanisław Kubeł i wicestarosta Krzysztof Parzychowski, przewodniczący rady powiatu Krzysztof Mróz, radna powiatu Anna Śniadach,  Mirosław Augustyniak z WORD, dyrektor CK BiS w Lelisie Bartosz Podolak, zaprzyjaźnione koła gospodyń.

Nawigacja

Dbam o oddech - aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: kancelaria@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 12273 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki