Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Środa 21 Października 2020

Wyszukiwarka

Dbam o oddech - aktualności

Menu główne

Bannery

  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Zespół z Zawad gościł we Wrocławiu
2018.02.06
-

Zespół kurpiowski „Pod Borem” z Zawad w gminie Baranowo  na zaproszenie prezesa Związku Ukraińców w Polsce Oddział Wrocław gościł w tym pięknym mieście. Uczestniczył w cyklu imprez ekumenicznych oraz spotkań mniejszości narodowych we Wrocławiu mieszkających.

 

Święto fafernucha w Golance
2018.02.05
-

Tradycyjne, kurpiowskie ciastka z marchewką i pieprzem były bohaterami sobotniej imprezy w Golance. Przy stolnicach, w fartuchach i z zakasanymi rękami stanęli m.in. europoseł Jarosław Kalinowski, starosta Stanisław Kubeł, radny sejmiku woj. mazowieckiego Mirosław Augustyniak, wójt Lelisa Stefan Prusik.

Klimatyczna potańcówka w muzeum
2018.01.31
Klimatyczna potańcówka w muzeum

Potańcówka z Warszawską Orkiestrą Sentymentalną, zorganizowana w ostatnią sobotę stycznia z pewnością można określić jako frekwencyjny sukces. Bilety rozeszły się niczym świeże bułeczki. A chętnych było kilka  razy więcej.

Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej GOOL CUP
2017.12.15
-

Zapraszamy na Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej GOOL CUP, który odbędzie się w dniach 16-17 grudnia br. Patronat nad imprezą objął Starosta Ostrołęcki.

Badanie pogłowia zwierząt gospodarskich
2017.12.06
Badanie pogłowia zwierząt gospodarskich

Główny Urząd Statystyczny informuje, że w dniach od 1 do 21 grudnia 2017 r. na terenie całego kraju wśród rolników prowadzących hodowlę zwierząt gospodarskich zostaną przeprowadzone badania.

Pierwsze badanie będzie dotyczyć pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej. Drugie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego.

Starostwo ma rzecznika prasowego
2017.06.07
Starostwo ma rzecznika prasowego
Od 1 czerwca funkcję tę sprawuje Magdalena Mrozek-Rawa.
Ostatnia akcja edukacyjna w ramach "Dbam o oddech"
2016.04.27
Ostatnia akcja edukacyjna w ramach "Dbam o oddech"
W dniu 26 kwietnia br. w Zespole Szkół Nr 1 w Goworowie odbyła się ostania akcja edukacyjna Projektu „DBAM O ODDECH – Profilaktyka chorób układu oddechowego w powiecie ostrołęckim”. Wzięło w niej udział ok. 180 uczniów, którzy mogli sę dowiedzieć o zagrożeniach wynikających z palenia tytoniu, zażywania substancji szkodliwych np. narkotyków i substancji psychotropowych czy niezdrowego odżywiania. Chętni mogli wziąć udział w quizach z wiedzy dotyczącej profilaktyki zdrowia i otrzymać nagrody w postaci piłek nożnych, kompletów do badmintona czy koszulek.
Edukacja w Kadzidle
2016.04.21
Edukacja w Kadzidle

Blisko 150 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kadzidle i Publicznego Gimnazjum w Kadzidle uczestniczyło w zajęciach edukacyjnych realizowanych w ramach projektu „Dbam o oddech- profilaktyka chorób układu oddechowego w powiecie ostrołęckim”. Warsztaty, które trwały 1, 5 godziny objęły tematy dotyczące zagrożeń wynikających z palenia tytoniu, niezdrowego odżywiania czy zażywania substancji szkodliwych.

Zajęcia edukacyjne o zdrowiu dla dzieci i młodzieży
2016.04.19
Zajęcia edukacyjne o zdrowiu dla dzieci i młodzieży
W ramach Projektu „DBAM O ODDECH – Profilaktyka chorób układu oddechowego w powiecie ostrołęckim” od marca realizowane są dodatkowe zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki chorób układu oddechowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu. Zajęcia w całości finansowane są z funduszy norweskich i budżetu państwa.
Sukces projektu "Dbam o oddech"
2016.04.05
Sukces projektu "Dbam o oddech"
31 marca w Ostrołęce odbyła się konferencja podsumowująca "Program promocji zdrowia i profilaktyki chorób układu oddechowego w powiecie ostrołęckim". W jedenastu gminach Powiatu blisko cztery i pół tysiąca osób skorzystało z badań przygotowanych w ramach projektu, przeprowadzono także osiem akcji edukacyjnych w zespołach szkół.

Nawigacja

Dbam o oddech - aktualności  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: kancelaria@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 12275 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki