Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Środa 21 Października 2020

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Akcja w Czerwinie

224 mieszkańców gminy Czerwin zakwalifikowało się do programu promocji zdrowia i profilaktyki chorób układu oddechowego w powiecie ostrołęckim „Dbam o oddech”. Na poszerzone badania skierowanych zostało 32 osoby. Akcja odbyła się 29 czerwca w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Czerwinie. Wszystkie przeprowadzone badania finansowane są z funduszy norweskich.

Organizowana po raz 8 akcja tym razem adresowana była do mieszkańców gminy Czerwin. Również i w tej gminie cieszyła się ona olbrzymim zainteresowaniem. Mieszkańcy poddali się badaniom czynnościowego układu oddechowego- spirometrii, ciśnienia krwi, cukru, trójglicerydów oraz cholesterolu. Skorzystali też z konsultacji lekarskich i porad dietetyków. Jak podkreślili mieszkańcy Czerwina, podczas akcji spotkali się z olbrzymią życzliwością i zrozumieniem ze strony personelu medycznego i nie medycznego. Przeszkolone (w zakresie prowadzenia specjalistycznych badań) pielęgniarki otoczyły troską osoby zakwalifikowane do programu, udzielały wyczerpujących informacji na temat samych badań i sposobu ich przeprowadzania. Podczas konsultacji lekarze omawiali wyniki, tam gdzie normy zostały przekroczone kierowali do dietetyków. Przy nieprawidłowościach ze strony układu oddechowego uczestnicy otrzymywali skierowania na badania pogłębione do poradni pulmonologicznej.

Na uczestników czekał bezpłatny transport oraz degustacja i upominki. Osoby z grupy podwyższonego ryzyka otrzymały inhalatory oraz aparaty do nauki prawidłowego oddychania.

Programu promocji zdrowia i profilaktyki chorób układu oddechowego w powiecie ostrołęckim „Dbam o oddech” ma na celu zdiagnozowanie, jak największej grupy mieszkańców powiatu ostrołęckiego pod kątem chorób układu oddechowego i wychwycenie osób z objawami postępującej choroby.

Projekt „ Dbam o oddech” dofinansowany jest z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009 – 2024 i budżetu państwa.

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 2015  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: kancelaria@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 20625 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki