Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Kalendarz

Wtorek 27 Października 2020

Wyszukiwarka

Menu główne

Bannery

  • Facebook
  • -
  • -

Szybkie linki

Treść strony

Badania w Goworowie

240 osób, mieszkańców gminy Goworowo uczestniczyło w programie promocji zdrowia i profilaktyki chorób układu oddechowego w powiecie ostrołęckim „Dbam o oddech”. Akcja odbyła się 5 lipca w budynku Urzędu Gminy w Goworowie. Na poszerzone badania skierowanych zostało 22 osoby.

Wzorem poprzednich akcji na mieszkańców gminy Goworowo czekał wykwalifikowany personel medyczny. Bezpłatne badania (ciśnienie, trójglicerydy, cholesterol, cukier, tlenek węgla oraz spirometria) przy kilku stanowiskach wykonywały pielęgniarki. Konsultacji medycznych udzielało trzech lekarzy, porad dietetycznych dwóch dietetyków.

-Profilaktyka stanowi najbardziej zasadne działanie. Jednak powinna być przeprowadzana cyklicznie- mówi Małgorzata Kulesza, wójt gminy Goworowo. Każda tego typu akcja jest bardzo potrzebna i ważna dla mieszkańców. W naszej gminie odbiór i odzew społeczny programu „Dbam o oddech” był  bardzo pozytywny- dodaje

Słowa wójta potwierdzili mieszkańcy gminy, podkreślając sprawny przebieg akcji. –Jestem pod ogromnym wrażeniem, że w jednym miejscu mogłam zrobić aż tyle badań. Poza tym nie ma kolejek i od razu można porozmawiać z lekarzem- mówi Barbara Krzeszowiak z Goworowa. –Po co czekać pół roku na wizytę u lekarza, jak tu można od razu i na miejscu wszystko załatwić- dodaje Krystyna Struniawska z Kunina. Jak zaznaczają, o potrzebie tego typu działań świadczy również fakt, iż pomimo olbrzymiego upału w Goworowie była duża frekwencja. –Oby więcej takich akcji. Tutaj nie ma kolejek, wszyscy są mili i uprzejmi- zaznacza Renata Domała z Pokrzywnicy.

Tradycyjnie uczestnicy akcji otrzymali gadżety projektu. Na osoby z miejscowości odległych od Goworowa czekał bezpłatny transport.

wstecz

Nawigacja

Aktualności  / 2015  / 

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
pl.gen. Józefa Bema 5
07-410 Ostrołęka
tel. +48 (29) 764 36 45
fax: +48 (29) 764 32 81
e-mail: kancelaria@powiatostrolecki.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 20893 osobą na stronie

Godziny otwarcia

Zapraszamy do naszej siedziby w godzinach:

8:00 - 16:00 - poniedziałki, środy i czwartki

8:00 - 17:30 - wtorki

8:00 - 14:30 - piątki